Fenerbahçe’den ikisi bir ortada planı: Savic & Bonucci – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

Fenerbahçe’den ikisi bir ortada planı: Savic & Bonucci

Fenerbahçe‘de stoper için Stefan Savic ile Leonardo Bonucci‘yi aynı anda takıma katmanın hesaplarını yapıyor.

SAVIC, YÜKSEK MAAŞ İSTİYOR

Sarı-lacivertlilerin önceliği, Atletico Madrid forması giyen Stefan Savic… Bonservissiz kulübünden ayrılma ihtimali olan 33 yaşındaki futbolcu, bu yüzden yüksek maaş talebinde bulunuyor. Fenerbahçe de bu maaşı indirmek için görüşmelerini sürdürüyor.

BONUCCI’Yİ DZEKO İKNA ETTİ

Bu temaslar devam ederken alternatifler üzerinde de duruldu. Bu isimlerin başında da Leonardo Bonucci geliyor. 36 yaşındaki stoper, grubu Union Berlin’den ayrıldı. İtalya’dan da teklifler alan deneyimli stoper için Dzeko devreye girdi ve ikna etti.

Son ayrıntıların görüşüldüğü İtalyan stoper, ekonomik açıdan çok uygun…

AYNI ANDA TRANSFER EDEBİLİRLER

Bu görüşmeler devam ederken, Bonucci atağı sayesinde Savic’in fiyat indirmesini bekliyor. Şayet istenen düzeylere inerse sarı-lacivertliler hem Bonucci hem de Savic’i tıpkı anda transfer edebilir.

20 OCAK DETAYI

İki stoperi birebir anda ekibe katma fikrinin altında kıymetli sebepler yatıyor. Birincisi, Becao’nun sakatlığı… Güzelleşen futbolcunun, 20 Ocak üzere ekip çalışmalarda katılması planlanıyor. Fakat form tutması biraz daha vakit alacak. Ayrıyeten bu tip sakatlıkların nüksetme ihtimali de bulunuyor.

Djiku da, Afrika Kupası’nda ve sonuna kadar ülkesi ile devam edebilir. Ayrıyeten bunlardan bağımsız olarak, sakatlık ihtimali de göz önünde bulunduruluyor.

Sarı-lacivertliler bu dönem iki stoperi sakatlık sebebiyle tıpkı anda kaybetmiş, bu süreçte kıymetli puanlar kaybetmişti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir