Güntekin Onay: ”Kusursuz bir performans” – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

Güntekin Onay: ”Kusursuz bir performans”

Hürriyet Spor Müellifi Güntekin Onay, Beşiktaş’ın Rizespor karşısında aldığı 4-0’lık galibiyetini kıymetlendirdi.

İşte Güntekin Onay’ın o yazısı; 

”Yeni teknik yönetici Fernando Santos’un tribünde oturması dahi Beşiktaşlı oyuncuların silkinmesi ve kendilerine çeki nizam vermesi için kâfi oldu. Her şeyden evvel alanda çok disiplinli bir siyah beyazlı ekip vardı. Formayı gerçek manada hak eden, sorumluluk sahibi bir oyuncu kümesinin varlığı bu oyunu ve skoru getirdi.

”KUSURSUZ OYNADILAR”

Bu dönem birinci defa 11’de oynayan Tayyip Talha Sanuç ve yanında oynayan Bakhtiyar Zaynutdinov gerilerinde kaleci Mert Günok, kusursuz oynadı. 19 yaşındaki Demir Ege Tıknaz, oyun zekası ve tekniği ile bu formayı hakettiğini gösterdi. Amir Hadziahmetovic, 8 numara konumda çok daha verimli. Milot Rashica da hem savunmada hem de atakta yararlıydı.

”SEMİH, AGUERO GİBİ”

18 yaşındaki Semih Kılıçsoy, dün 2 gol 1 asistle yıldızlaştı. Yaşına nazaran çok kuvvetli. Tarzı Sergio Agüero’yu andırıyor. Sergio Agüero 18 yaşındayken Atletico Madrid’de bu kadar tesirli ve güçlü değildi. Semih Kılıçsoy, 14-15 yaşından beri takip ettiğim bir oyuncu. Her vakit gole çok yakındı. Demir Ege Tıknaz da biraz daha kuvvetlenince olağanüstü bir orta saha oyuncusu olacak. Alkışlar bu iki genç oyuncuya.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir