Ustaları karşı karşıya getiren futbol turnuvası Erkin Koray ve Cem Karaca ve daha diğerleri..

1968 yılında orkestralar arasında turnuva düzenlenmiş ve bugün Türk müziğinin efsaneleri arasında olan isimler bu organizasyonda yer almıştı.

Erkin Koray ve Cem Karaca gibi isimler yeşil sahada kozlarını paylaşmıştı. Erkin Koray ve Cem Karaca gibi efsane isimler, yıllar önce orkestralar arası Futbol turnuvasında kozlarını paylaşmıştı. 4 gün sürmesi planlanan turnuva saha yöneticileri ile çıkan tartışmalardan dolayı sadece 1 gece oynandı. Erkin Koray ve Cem Karaca gibi efsane isimler burada kozlarını paylaşmıştı.

1968 yılında yapılan turnuvada izleyiciler arasında Rasim Ulusman ve Haramiler orkestrası da yer alıyordu. İlk maç Selçuk Alagöz ile Kare As orkestraları arasında oynandı ve Kare As orkestrası maçı 3-2 kazanmayı başarıyordu. İkinci maç Erkin Koray Dörtlüsü , Pasifik Yedilisine karşı 8-3 mağlup durumda iken kaleci Erkin Koray’ın skora sinirlenip sahayı terk etmesiyle erken sonuçlanıyordu. Gecenin üçüncü ve son maçında Apaşlar ve Kaygısızlar karşılaştı.

Cem Karaca’nın siyah gözlükleri ile çıktığı maçta, gecenin karanlığında topu görememesi izleyiciler için eğlenceyi katlıyordu. Kaygısızlar, Cem Karaca’nın takımını 4-1 mağlup ediyordu. Türk müziğinin efsanesi olan Erkin Koray, iyi bir Beşiktaş taraftarı olmasıyla biliniyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir