Pamukkale Belediyespor 2023 yılında altın çağına ulaştı – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

Pamukkale Belediyespor 2023 yılında altın çağına ulaştı

AJANSSPOR HABER

Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılında kurduğu Pamukkale Belediye Spor Kulübü, birinci branşı olan tekerlekli sandalye basketboldan sonra, Avni Örki başkanlığında branş sayısını 5 yılda 14’e yükseltildi. Gençlerin makus alışkanlıklardan uzak kalması maksadıyla şuranın kulüp, gençlere sporu sevdirdi.

Bu Görüntüye Göz Atabilirsiniz

Mavi-beyazlı kulüp, 2023 yılında Tekerlekli Sandalye Basketbol, Masa Tenisi, Okçuluk, Bayanlar Voleybol, Kick-Boks, Karate, Basketbol, Güreş, Taekwondo, Halter, Dart, Bocce, Engelli Badminton, Görme Engelli branşlarında etkin oldu.

İlk Tekerlekli Sandalye Basketbol Grubu ile ismini duyuran Pamukkale Belediyespor Kulübü, her geçen yıl branş sayısını artırarak, gençlere tüm spor branşlarında takviye oldu. Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki’nin onursal lideri olduğu Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün atletleri, hem ulusal hem de memleketler arası platformlarda elde ettikleri derecelerle 2023 yılında altın çağına ulaştı. Pamukkale Belediyespor Kulübü, bünyesinde 22 ulusal sportmen, 5 de ulusal antrenör barındırıyor. Çeşitli branşlarda 21 antrenörün misyon yaptığı Pamukkale Belediyespor’da toplam 381 lisanlı sportmen bulunuyor. Bitmek üzere olan 2023 yılında mavi-beyazlı atletler 1 memleketler arası ikincilik, 5 Avrupa birinciliği, 2 Avrupa ikinciliği, 2 Avrupa üçüncülüğü, 61 Türkiye birinciliği, 52 Türkiye ikinciliği, 65 Türkiye üçüncülüğü elde ederek toplam 188 madalyanın sahibi oldu.

“Gençlerimizle gurur duyuyoruz”

“Pamukkale Belediyesi olarak sporda tarih yazmaya devam ediyoruz” diyen Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki, “Mavi beyazlı kulübümüzün muvaffakiyet tablosu, nitekim gurur duyduğum bir tablo. Gelmiş olduğumuz noktada Pamukkale’mizde gençliğin spora dahil olması konusunda başlatmış olduğumuz hem altyapı atağı hem de bizim atletlerimizin desteklenerek profesyonel manada da muvaffakiyetler elde etmesi yeterli bir sonuç doğmuş oldu. Pamukkale Belediyesi elbet sportif manada hem yatırımlar hem de elde ettiği muvaffakiyetler açısından tartışmasız kendi klasmanında üst düzeylerde yerini alıyor. Rabbim muvaffakiyetlerinizin devamını sağlasın. Atletlerimiz istesin, biz belediye olarak her vakit onların yanında olmaya devam edeceğiz. Hani derler ya yensek de yenilsek de seviyoruz. Emek veren, uğraş eden herkese yürekten teşekkür ediyorum. Atletlerimize yeni dönemde üstün başlarılar temenni ediyorum” dedi.

Mavi-beyazlı kulübün en beğenilen branşlarından olan yağlı güreşte atletler 38 Türkiye birinciliği, 22 Türkiye ikinciliği, 28 Türkiye üçüncülüğü ile toplam 88 madalyayı kulübe kazandırdı. Genç mavi beyazlı kulüp atletleri, özgür güreşte 4 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülük ile toplam 10 madalyayı kulübe kazandırdılar. Geçtiğimiz günlerde, Pamukkale Belediyespor’un başarılı yağlı güreşçisi ‘Pamukkale’nin altın çocuğu’ lakabıyla anılmaya başlanan genç sportmen Beytullah Sarı, bu yıl uğraş ettiği CW Güç Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nde ayak uzunluğunda Türkiye birinciliği mükafatını almıştı. Yağlı güreş ve hür güreşte 60’a yakın atletle, Pamukkale Belediyesi himayesinde çabalar için hazırlıklarını sürdürüyor. Pamukkale Belediyesi’nin sporda engellileri unutmadığının en hoş ispatı olan Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’da 2023-2024 döneminde 1. Lig’de çaba ediyor. Pamukkale Belediye Denizli Uğur Okulları Bayan Voleybol Grubu da, Bayanlar 2. Lig’de tezli yükselişini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir