Anadolu Efes, yeni koçuyla anlaşma sağladı! EuroLeague’e dönüyor… – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

Anadolu Efes, yeni koçuyla anlaşma sağladı! EuroLeague’e dönüyor…

Anadolu Efes, sezon sonunda bir koç değişimine hazırlanıyor. Ergin Ataman sonrası bu sezon başantrenör konusunda aradığını bulamayan Efes, yeni koçunu belirlemiş durumda.

ERDEM CAN İLE SEZONA BAŞLAMIŞLARDI

Anadolu Efes’te Ergin Ataman döneminin sona ermesinin ardından takımın başına Türk Telekom ile oldukça başarılı bir sezonu geride bırakan Erdem Can getirilmişti. İstenen gidişatın sağlanamaması sonucunda 1 Şubat 2024’te yapılan resmi açıklama ile Erdem Can ile yolların ayrıldığı belirtilmişti.

MIJATOVIC İLE DEVAM EDİLDİ

Erdem Can ile yollların ayrılması sonrası Anadolu Efes, yola yardımcı antrenörlerinden Tomislav Mijatovic ile devam etme kararı aldı. 44 yaşındaki çalıştırıcı, Anadolu Efes’i Play-In adına iddialı duruma getirmiş olsa da geçici olarak geldiği görevini devam ettirecek gibi gözükmüyor.

XAVI PASCUAL İLE ANLAŞMA SAĞLANDI!

Sportando’dan Alessandro Luigi Maggi’nin haberine göre Xavi Pascual, Anadolu Efes’in yeni koçu olacak. İki taraf arasında anlaşma sağlandığı ve çok yıllı bir sözleşme imzalanacağı belirtilirken Efes’i en kısa sürede yine EuroLeague’de üst sıralara çıkarmak adına detaylı bir kadro yapılanmasına gidileceği ifade edildi.

EuroLeague’deki Barcelona ve Panathinaikos maceraları sonrası 2020’de Zenit’in başına geçen Xavi Pascual, Rus kulüplerinin EuroLeague’den ihracı sonrası takımın başında kalmaya devam etmişti. İspanyol çalıştırıcı, Anadolu Efes ile yeniden EuroLeague’e dönecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir