Düş üzere başlayan EHF EURO 2024’te dünya rekoru kırıldı – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

Düş üzere başlayan EHF EURO 2024’te dünya rekoru kırıldı

EURO 2024’te Fransa ile Kuzey Makedonya’nın, Almanya ile İsviçre’nin karşılaştığı açılış maçları, futbol stadyumundan hentbol salonuna dönüştürülen MERKÜR Spiel-Arena’da oynandı.

Bu Görüntüye Göz Atabilirsiniz

53 bin 586 kişi ile hentbolda dünya seyirci rekoru kırıldı

Fransa’nın, Kuzey Makedonya’yı 39-29 mağlup ettiği, Almanya’nın da İsviçre’yi 27-14 mağlup ettiği müsabakaların oynandığı dev salonda 53 bin 586 kişi ile hentbolda dünya seyirci rekoru kırıldı.

EURO 2024’te 24 ülke hentbol ulusal grubu gayret ediyor. Düsseldorf’taki açılış gününün akabinde şampiyona, Berlin (A ve D grupları), Mannheim (B ve E) ve Münih’te (C ve F) küme maçları ile devam ediyor.

Köln’deki LANXESS Arena’da 28 Ocak’ta oynanacak final maçı ile birlikte 65 müsabaka yapılacak olan turnuva ile EHF EURO tarihinde birinci kere bir milyondan fazla taraftarın hentbol salonlarında maçları izlemesi bekleniyor.

“Rüya üzere başlangıç, hentbolda nelerin mümkün olduğunu gösterdi”

EURO 2024 ile ilgili konuşan Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Lideri Michael Wiederer, “Erkekler EHF EURO 2024 için düş üzere bir başlangıç. Bir dünya rekoruyla başlamak, bugüne kadarki en büyük Erkekler EHF EURO’su olma özelliğini taşıyor.

Avrupa Hentbol Federasyonu’nun gayesi, EHF EURO eserini her yıl geliştirmek ve bu turnuva, hentbolda nelerin mümkün olduğunu göstermek için bir şablon misyonu görecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir