TJK: Çim yarışları başlıyor – SSpor Doğru Dürüst İlkeli Spor Haberleri

TJK: Çim yarışları başlıyor

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), 5 Mart Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Şartlı 5 koşuyla başlayacak olan çim pist yarışlarının, sonrasında 8 Mart Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşecek Şartlı 4 koşu ile devam edeceğini duyurdu.

Bu Videoya Göz Atabilirsiniz

TJK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Birbirinden heyecanlı mücadelelerin yaşanacağı çim yarışlarının startı Mart ayıyla birlikte veriliyor. 5 Mart Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda Şartlı 5 koşuyla başlayacak olan çim pist yarışları, sonrasında 8 Mart Cuma günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda gerçekleşecek Şartlı 4 koşu ile devam edecek.

G3 Tendürek Koşusu sezonunun en önemli yarışlarından biri olacak

Geçtiğimiz senelerde birçok Gazi şampiyonu çıkarması bakımından büyük önem taşıyan G3 Tendürek Koşusu, bu yıl da Adana çim sezonunun en önemli yarışlarından biri olacak.

3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus olan mücadele, 23 Mart Cumartesi günü 1800 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılacak.

G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu 30 Mart’ta

2024 yılı İzmir çim yarışlarının ilk Grup mücadelesi ise 30 Mart Cumartesi günü düzenlenecek G3 Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu Koşusu olacak.

Kulübümüzün ilk Başkanı olan merhum Fevzi Lütfi Karaosmanoğlu’nun anısına düzenlenecek mücadelede, 3 yaşlı safkan İngiliz tayları 1700 metre mesafe çim pistte boy gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir